Ministr Marian Jurečka jmenoval ústředního ředitele Státního pozemkového úřadu a ředitele Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského

Tisková zpráva – Do čela Státního pozemkového úřadu (SPÚ) dnes ministr zemědělství Marian Jurečka jmenoval Svatavu Maradovou. Ředitelem Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) se stal Daniel Jurečka. Oba se ujmou vedení institucí v pondělí 16. června 2014.

_STE4831

Ministr Jurečka plně akceptoval doporučení odborné výběrové komise. Členy komise byli jak zástupci Ministerstva zemědělství, tak i odborné veřejnosti. Do výběrového řízení na šéfa SPÚ se přihlásilo 12 uchazečů, na ředitele ÚKZÚZ celkem 7 zájemců. (V případě Daniela Jurečky jde o pouhou shodu jmen, není s panem ministrem v příbuzenském vztahu.)

Výběrové komisi se podařilo vybrat uchazeče, kteří jsou, pevně věřím, ti nejlepší. Konkurz proběhl bez politických tlaků, žádným způsobem jsem do něj nezasahoval a respektoval jsem doporučení komise. Oba jmenovaní mají nelehký úkol, především co se týká Státního pozemkového úřadu. Očekávám od nich, že se okamžitě pustí do práce a povedou své úřady profesionálně a budou komunikovat s odbornou i laickou veřejností,“ uvedl ke jmenování ministr zemědělství Marian Jurečka.

Ing. Svatava Maradová vystudovala Mendelovu univerzitu v Brně, fakultu agronomickou, obor Zemědělské inženýrství. Má za sebou mnohaleté odborné zkušenosti. Dříve pracovala jako geodetka v soukromé firmě. Byla rovněž dlouholetou ředitelkou společnosti Geocart CZ zabývající se realizací komplexních pozemkových úprav a projektování v krajině. V současnosti působí na pozici náměstkyně pro úsek řízení odborných činností SPÚ.

Ing. Daniel Jurečka rovněž vystudoval Mendelovu univerzitu v Brně, obor Specializace šlechtění rostlin. Jde o dlouholetého zaměstnance Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského. Začínal zde na pozici řadového referenta a postupně se vypracoval až na pozici ředitele sekce rostlinné výroby.

Hynek Jordán
ředitel Odboru komunikace MZe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*