Jurečka dočasně pozastavil zadávání zakázek nad půl milionu Kč

Praha – Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU- ČSL) odvolal již třetího náměstka úřadu. Je jím náměstek pro ekonomiku Miroslav Hladík (ODS). Informaci, o níž se v ministerských kuloárech mluvilo již v minulém týdnu, dnes potvrdil ministr na tiskové konferenci. Post bude dočasně zastávat vrchní ředitel ekonomické sekce Jiří Havlíček. Nový náměstek má být znám zhruba do 14 dnů. Již dříve Jurečka obměnil dva své náměstky. Dva další si ponechá. Hodlá také nově obsadit post lesnického náměstka.

Hladík byl ekonomickým náměstkem ministerstva od loňského března, kdy jej do funkce jmenoval tehdejší ministr Petr Bendl (ODS). Hladík je absolventem Vysoké školy báňské, fakulty národohospodářského plánování. Působil ve veřejném i podnikatelském sektoru, podnikal jako auditor, daňový poradce a ekonom. Nahradil Tomáše Šimčíka, který v prosinci 2012 rezignoval. Šimčík řídil ekonomický úsek úřadu dva roky.

Jurečka dnes zároveň potvrdil, že jeho stranického kolegu a dlouholetého zaměstnance ministerstva Stanislava Kozáka na postu náměstka pro úsek zemědělských komodit, výzkumu a poradenství nahradí dosavadní viceprezident Agrární komory Jindřich Šnejdrla (ČSSD).

V pátek ministerstvo potvrdilo, že novým náměstkem pro úsek správní bude asistent europoslankyně Zuzany Roithové Jiří Jirsa (KDU-ČSL). Vystřídá Jana Sixtu. Ten na ministerstvu končí. Jurečkův spolustraník Jirsa bude zároveň jeho prvním náměstkem. V Jirsově kompetenci zatím zůstává Státní pozemkový úřad, klíčová instituce pro oblast církevních restitucí. O to získat jej do své kompetence velmi stála ČSSD.

Na úřadě si Jurečka ponechá náměstkyni pro společnou zemědělskou a rybářskou politiku Jaroslavu Beneš Špalkovou a Aleše Kendíka, který vede úsek pro vodní hospodářství. „Hovořil jsem s nimi a říkal jsem, že budu rád, kdybychom tu spolupráci si spolu vzájemně zkusili. A pokud by fungovala, tak bych byl za to rád a další změny bych již nedělal,“ uvedl ministr v České televizi.

Ministerstvo již takřka rok nemá obsazeno místo lesnického náměstka. Řízením úseku lesnického hospodářství je pověřen Martin Žižka. „Tady mám ambici zhruba do jednoho měsíce tuto záležitost vyřešit,“ podotkl ministr.

„Nepřicházím na resort dělat personální zemětřesení. Změn není mnoho. Mým cílem je vytvořit tým kompetentních odborníků, kterým plně důvěřuji,“ řekl Jurečka. „Stojí před námi složité úkoly a já věřím, že tito lidé je zvládnou,“ dodal.

Zdroj: ČTK
www.ctk.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*